Dicle Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 10 Aralık 2018 PazartesiÖğrenci No
Şifre
Sayıların Toplamı
 
 
 
  Şifremi Unuttum


Oturum Açmak İçin Kalan Süre
 
 

KAMPÜS İÇİ ÖĞRENCİ SERVİSİ İLE İLGİLİ DUYURU

            Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı ile Üniversitemiz Rektörlüğü arasında yapılan toplantıda Üniversitemiz kampüs içinde taşıma ile ilgili sorunları çözmek amacıyla yapılan düzenlemeler aşağıdaki şekliyle karara bağlanmıştır.

            Buna göre;

            1. Kampüs içinde ücretsiz ring yapan servis sayısı 3’den 6’ya çıkarılmıştır. Bunlardan 3’ü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından 3’ü de Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından tahsis edilecektir. Böylece her 5 dk da bir bütün birimler arasında taşıma imkânı sağlanmış olacaktır.

            2. Kampüs içi gidiş istikametinde hiçbir araç ücret talebinde bulunmayacaktır. Kampüsten şehre hareket eden araçlarda ise diyarkart uygulaması devam edecektir.

            3. İkinci öğretime devam eden öğrencilerimizin kampüs içinden yurt bölgesine kadar 20 dk aralıklarla ring servisleri devam edecektir. Ring servisleri Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

             4. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi içinde yer alan ücretli taşıma hizmetlerinden yararlananlar ilk 45 dk içerisinde yaptıkları araç değişikliğinde %50 indirimden yararlanacaklardır.

            Öğrencilerimizin 6 adet ücretsiz ring araçları ile daha rahat daha kolay ulaşım imkânı bulacaklarından Belediye Otobüslerimizin şehre yaptıkları taşıma işlemlerinde gecikme ve aksama yapılmaması ve hastane bölgesinde sağlık hizmeti alan sivil halkın da mağdur olmaması konusunda öğrencilerimizin gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.

            Yapılan hizmet ile ilgili taleplerin Dicle Üniversitesi Genel Sekreterliğine veya Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığına iletilmesi için birimleri